۷ کتاب الهام بخش مدیر عامل توییتر – بروزها
» موفقیت » ۷ کتاب الهام بخش مدیر عامل توییتر

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۱۴:۴۶

 کد خبر: 1455

۷ کتاب الهام بخش مدیر عامل توییتر

برترین ها – ترجمه از حمید پاشایی: جک دورسی، مدیرعامل و مؤسس دو شرکت توییتر و اسکوئر مسئولیت دشواری را در اداره این دو شرکت سهامی عام به عهده دارد. حالا که دورسی به عنوان یک رهبر به بلوغ رسیده، تمرکز بیشتری روی به چالش کشیدن خود پیدا کرده، و کتاب های مورد علاقه وی […]

۷ کتاب الهام بخش مدیر عامل توییتر
برترین ها – ترجمه از حمید پاشایی: جک دورسی، مدیرعامل و مؤسس دو شرکت توییتر و اسکوئر مسئولیت دشواری را در اداره این دو شرکت سهامی عام به عهده دارد. حالا که دورسی به عنوان یک رهبر به بلوغ رسیده، تمرکز بیشتری روی به چالش کشیدن خود پیدا کرده، و کتاب های مورد علاقه وی چشم اندازی به فرایند فکری او ارائه می دهد.
در اینجا، کتاب هایی را معرفی می کنیم که به گفته جک دورسی، بیش از همه الهام بخش او بوده است.
دائو ده جینگ (Tao Te Ching) نوشته لائوتسه
در پرسش و پاسخ با وبسایت Product Hunt، جک دورسی گفت که ارزشمندترین دارایی او نسخه ای از کتاب «دائو ده جینگ» است که دوستی به او هدیه داد.
این متن باستانی چینی به لائوتسه فیلسوف چینی نسبت داده می شود. این متن تبدیل به شالوده مکتب تائوئیسم در قرن ششم پیش از میلاد شد و اولین بار در قرن نوزدهم به انگلیسی ترجمه شد.
این کتاب شامل ۸۱ شعر در مورد تائو است، که نیروی پشت سر هر چیزی در جهان به شمار می رود.
از جمله مضامین توضیح داده شده در آن، تسلط بر خود از طریق فروتنی است.
 هفت کتابی که زندگی جک دورسی مدیرعامل توییتر را متحول کرد

امتیاز خودش به دست می آید (The Score Takes Care of Itself) نوشته بیل والش با کمک استیو جیمیسون و کرگ والش

دورسی مرتباً مطالعه کتاب «امتیاز خودش به دست می آید» را به کارآفرینان سیلیکون ولی توصیه می کند.
این کتاب راهنمایی در مورد رهبری است که به وسیله بیل والش فقید، یکی از بزرگترین مربیان تاریخ لیگ ملی فوتبال آمریکایی نوشته شده است. این کتاب بعد از فوت او در سال ۲۰۱۰ منتشر شد.
زمانی که والش در سال ۱۹۷۸ سرمربی سن فرانسیسکو فورتی ناینرز شد، آن ها مایه خنده لیگ بودند؛ در طول ۱۰ سال بعدی، فورتی ناینرز با فتح چهار عنوان «سوپر بول» تاریخ ساز شد.
چیزی که حرفه والش را قابل توجه تر می کند این است که او استعدادی در یافتن و رشد دادن رهبران داشت، و تیم مربیگری او شامل هشت سرمربی آینده بود.
والش در کتاب خود اهمیت ایجاد فرهنگی برای عملکرد سطح بالا از طریق تشویق فردی و تحسین برای کار فوق العاده را شرح می دهد.
 هفت کتابی که زندگی جک دورسی مدیرعامل توییتر را متحول کرد

بین جهان و من (Between the World and Me) نوشته تا-نهیسی کوتس

وقتی که «بین جهان و من» عنوان پرفرش ترین را کسب کرد و برنده جایزه کتاب ملی آمریکا شد، این نوشته تا-نهیسی کوتس در مورد آزادی مدنی آمریکا تبدیل به کتابی مهم و تأثیرگذار در سال ۲۰۱۵ شد.

در این کتاب که بخشی به عنوان خاطرات و بخشی به عنوان گزارشی خبرنگاری نوشته شده، کوتس توضیح می دهد که یک انسان آفریقایی – آمریکایی بودن در حال حاضر چه معنایی دارد، و تمام آن تحت نامه ای خطاب به پسر جوانش به رشته تحریر درآمده است.
این کتاب هم به خاطر تفسیرش از زندگی آمریکایی و هم اندیشه اش در مورد اینکه برای رشد کردن از پسر بچه به یک مرد به چه چیزی نیاز است، بسیار قابل توجه است.
 هفت کتابی که زندگی جک دورسی مدیرعامل توییتر را متحول کرد

چهار میثاق (The Four Agreements) نوشته دون میگل روئیز

دون میگل روئیز نویسنده مکزیکی کتاب «چهار میثاق» را راهنمایی به آرامش درونی بر اساس آموزه های معنوی سرخپوستان مکزیکی می نامد.

بیش از پنج میلیون نسخه از این کتاب از زمان انتشار در سال ۱۹۹۷ در آمریکا به فروش رفته است.
این کتاب نام خود را از چهار دستورالعمل زیر برگرفته است:
۱. به کلام خود پایبند باش
۲. هیچ چیز را شخصی و خطاب به خودت فرض نکن
۳. هیچ پیش فرضی نداشته باش
۴. همیشه نهایت تلاش خود را انجام بده
هفت کتابی که زندگی جک دورسی مدیرعامل توییتر را متحول کرد

پیرمرد و دریا (The Old Man and the Sea) نوشته ارنست همینگوی

رمان کوتاه ارنست همینگوی در سال ۱۹۵۳ داستانی ساده و مختصر از پیرمردی است که تمام روز را صرف شکار نیزه ماهی بزرگی کرده تا اینکه زمانی که به ساحل می رسد، کوسه ها آن را از چنگش در می آورند.

این کتاب اندیشه ای در این مورد است که چه چیزی ما را به حرکت وا می دارد و چرا، و اینکه چطور با ماهیت زودگذر دستاوردها و شادمانی کنار بیاییم.
 هفت کتابی که زندگی جک دورسی مدیرعامل توییتر را متحول کرد

بیانیه چک لیست (The Checklist Manifesto) نوشته آتول گاوانده

تمام کارکنان شرکت اسکوئر در اولین روز کاری خود نسخه ای از کتاب «بیانیه چک لیست» را دریافت می کنند، و دورسی یک بار پستی در توییتر منتشر کرد که چندین جلد از این کتاب را خریده تا آن را به دیگران بدهد.

در این کتاب سال ۲۰۰۹، آتول گاوانده پزشک جراح و نویسنده معتقد است که اشتباهاتی از جهل و اشتباهاتی از بی عرضگی وجود دارد، و دسته دوم در جهان مدرن رایج تر است. او باور دارد که راهنماها و چک لیست هایی که به درستی نوشته شده باشند برای اتمام وظایف با نهایت توانایی، الزامی است.
گاوانده وقتی به این نتیجه رسید که او و تیمش چک لیست امنی از جراحی ایجاد کردند که تبدیل به موفقیتی بزرگ در سراسر جهان شد.
 هفت کتابی که زندگی جک دورسی مدیرعامل توییتر را متحول کرد

سوتراهای یوگای پاتانجلی (Yoga Sutras of Patanjali) نوشته ادوارد اف. برایانت

دورسی بسیار به یوگا علاقمند است، و می توان کتاب «سوتراهای یوگای پاتانجلی» را در کتابخانه شرکت اسکوئر یافت.
یوگا در دنیای غرب به شدت دنیوی است، ولی این کتاب هندو از سال ۴۰۰ راهنمایی است که نه تنها به شما آموزش می دهد چگونه یوگا را انجام دهید، بلکه چگونه از آن حرکات و الگوهای تنفسی برای ارتباط با خداوند استفاده کنید.
هفت کتابی که زندگی جک دورسی مدیرعامل توییتر را متحول کرد

برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : موفقیت
ارسال دیدگاه