نیروگاه‌های هسته‌ای اوکراین به استخراج بیت کوین اختصاص می‌یابند

02:004

وزارت انرژی اوکراین به‌صورت رسمی اعلام کرد که در حال مذاکرات پیشرفته با یک شرکت استخراج ارز دیجیتال داخلی به نام هات ماین (Hotmine) است تا در نیروگاه‌های برق هسته‌ای این کشور بیت کوین استخراج کند.

به گزارش کریپتونیوز، اواخر ماه گذشته میلادی گزارش شد که وزارت انرژی اوکراین با شرکت دولتی انرژی هسته‌ای انرگواتم (NAEC Energoatom) برای ایجاد یک مرکز استخراج ارز دیجیتال در نیروگاه هسته‌ای ریونه (Rivne) به توافق رسیده‌اند. این شرکت چهار نیروگاه هسته‌ای فعال این کشور را مدیریت می‌کند.

این در حالی است که وزارت انرژی اوکراین در یک پست فیس‌بوکی اعلام کرده است که می‌خواهد یک گام فراتر رفته و یک شرکت محلی را در برنامه‌های خود مشارکت دهد.

وزارت انرژی اوکراین گفت که مذاکرات در حال انجام است و احتمال دارد در نهایت به صدور مجوز برای یک «ایستگاه انرژی دیجیتال غیرمتمرکز» ختم شود. طبق اعلام این وزارت، این ایستگاه امکان استفاده از برق نیروگاه‌های هسته‌ای را خواهد داشت و از این برق به‌طور خاص برای استخراج ارز دیجیتال استفاده خواهد کرد.

انرگواتم به سرعت در حال برنامه‌ریزی برای فراهم کردن امکانات برای ماینرها است تا بتوانند صدها مگاوات برق مازاد را به توکن تبدیل کنند. این شرکت هم‌اکنون نیز توافقی با غول استخراج بیتفیوری (BitFury) دارد که برای اعزام ماینرهایش به مرکز جدید استخراج ریونه در تابستان سال آینده آماده می‌شود.

دولت اوکراین سال گذشته یک طرح آزمایشی تشویقی را برای استخراج ارز دیجیتال در نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا (Zaporizhzhia)، بزرگترین نیروگاه هسته‌ای در اروپا، تصویب کرد.

یوگن ولادیمیروف (Ievgen Vladimirov) وزیر انرژی اوکراین گفت:

یک بارِ پایدار روی واحدهای برق هسته‌ای می‌تواند برای شرکت دولتی انرگواتم نیز سود مضاعف داشته باشد و فرصتی را در اختیار آن‌ها قرار دهد تا با شرکتی همکاری کنند که با پرداخت مالیات بودجه را تقویت می‌کند.

نام هات ماین در سال ۲۰۱۶ با رونمایی از دستگاه استخراجی که امکان استفاده به‌عنوان بخاری را هم داشت، در سرخط رسانه‌ها قرار گرفت.

همزمان، گزارشی نیز منتشر شده که مدعی است احتمالاً یک شرکت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال حامی اصلی تیم فوتبال دیناموکیف، بزرگترین و مشهورترین باشگاه فوتبال اوکراین، می‌شود.

وب‌سایت خبری دپو دات سکتور (Depo.Sector) ادعا کرد که شرکت بلاک چین و ارز دیجیتال مون‌واک (Moonwalk) و شماری از بانک‌های بزرگ اوکراین در میان داوطلبان برای حمایت مالی از این تیم هستند. تصمیم نهایی باشگاه اواخر این هفته اعلام خواهد شد. شرکت مون‌واک همکاری دیگری با تیم دیناموکیف برای راه‌اندازی یک توکن رمزنگاری شده با نام دینامو دارد.

لینک کوتاه
https://berozha.com /?p=12090

327 نوشته

دیدگاه ها بسته شده اند.

دیدگاه ها بسته شده اند.